Červenec 2018

Sweeney Todd - kresba

13. července 2018 v 10:39 | Ginger White |  Mé výtvory
Dobré dopoledne :)

Přesně si pamatuji, co mě dostalo ke kreslení. Bylo mi asi 13 nebo 14 a viděla jsem film Sweeney Todd: Ďábělský holič z Fleet Street. A tenkrát mě, kromě úžasného hereckého výkonu Johnnyho Deppa a Heleny B. Carter, dostala atmosféra a vizuální stránka filmu. Stejně tak i temný vzhled postav a jejich kostýmy.

Sedla jsem si k papíru s tužkou a uhly a vznikla moje první kresba. No a tenkrát jsem jí ukázala mojí mámě a ona mi řekla, že je to moc hezký a mě ten její komentář nějak nakopl a začala jsem se tomu věnovat více. No a s většími i menšími přestávkami to dělám dodnes. A to hlavně proto, že je to můj způsob vyjádření a seberealizace, a že pokaždé, když vezmu do ruky štětec nebo tužku, můžu utéct z reality.

Vím, že na to, kolik let se tomu věnuji, by to mohlo být o moc lepší. Ale já to dělám hlavně pro sebe a pro radost. No a rozhodla jsem se překreslit po těch letech Sweeneyho Todda znovu, přestože zrovna portrétům se nevěnuji. Můžete posoudit sami, jak moc jsem se zlepšila. Nebo ne? ;)

Má první kresba ST


A má nynější


Kosatcová louka podruhé

11. července 2018 v 16:29 | Ginger White |  Mé fotografie
Zdravím!

Minulý rok jsem přidávala článek, ve kterém jsem psala o mém výletě na kosatcovou louku. Je to místo na Šumavě, kde každý rok vykvétá vzácný a chráněný Kosatec sibiřský. Jenže jsem to loni tak trochu nestihla a přijela jsem, až když byly kosatce skoro odkvetlé. Letos jsem se tedy na tohle krásné místo vydala znovu a zadařilo se. :)Labutě - obraz

5. července 2018 v 16:06 | Ginger White |  Mé výtvory
Po delší době článek, a dokonce rovnou obraz. Měla jsem toho strašně moc, ať už v práci, tak doma a samozřejmě jsem byla taky líná. Doufám, že to teď bude lepší. ;)

Vzala jsem do ruky akrylové barvy a štětec a trochu si dnes čmárala. Snad se někomu zalíbí. :)