Červen 2018

Můj boj s leností

21. června 2018 v 18:35 | Ginger White |  Téma týdne
Celý svůj život jsem uvězněna ve vlastní pasti, kterou představuje má vlastní lenost. Jasně. O hodně lidech se říká, že jsou líní, že nezvednou zadek... Ale u mě je to opravdu vážné. Opravdu. Klidně bych to mohla mít napsané v papírech od doktora jako diagnózu. Třeba bych dostala invalidní důchod...?

Ne, teď vážně. Už pár let vysloveně bojuji se svou vlastní leností. Někdy si říkám, že je až neuvěřitelné, že ráno vstanu a jdu do práce. Čekám, kdy se to zvrtne, já se zaseknu a nepůjdu ani tam. Ještě, že v mém mozku stále funguje zodpovědná kontrolka - musíš vstát, jít do práce, zaplatit účty, jednou za čas uklidit a ne, skákat do toho bazénu v tomhle stavu z balkonu fakt není dobrý nápad.

Mám spoustu koníčků, které miluji a spoustu aktivit, které mě baví. Jenže... Vždy si naplánuji, co všechno chci stihnout přes den a najednou je večer a já zjistím, že jsem zase celý ten den zatraceně proflákala! Kde bych asi tak mohla být, kdybych nebyla takový líný prase? Bůh ví.

Někdy je to lepší, někdy je to horší. Někdy je den, kdy stihnu hromadu věcí a jsem plná energie. Někdy zase den, kdy mi půl dne trvá vstát z postele a druhou půlku dne se do ní dostat. Ale mám pár způsobů, které mi v boji s leností pomáhají.

1) Seznam - Přestože jsem takový lenoch, jsem i perfekcionista. Mám ráda, když jsou věci v pořádku. A tak si někdy ráno vyrobím seznam (teda, když se k tomu dokopu), kde vypíšu, co vše bych chtěla přes den stihnout. No a odškrtávání těch věcí mě tak nakopává, že se nakonec donutím vše udělat.

2) Odměna - Dávám si odměny za to, když konečně zvednu zadek a jdu něco udělat. Když funguje odměňování na psy, tak proč ne na mě, že? Například, že se kouknu na svůj oblíbený seriál nebo si koupím něco dobrého k jídlu. Když mám něco opravdu obtížného, do čeho se mi nechce, odměnou je mi vana plná pěny, sklenka vína a má oblíbená kniha. ;)

3) No a v neposlední řadě je to blog. Hrozně mě baví kreslit, malovat a psát sem. Baví mě vaše komentáře a názory a celkově ta komunita. Takže kdybych šla psát cokoliv jiného... nejspíš bych to psát nešla. Ale protože je to sem, píšu to velmi ráda. :)

Vaše "extralíná" Ginger White

Undertaker - kresba (Black Butler)

19. června 2018 v 17:51 | Ginger White |  Mé výtvory
A po nějaké tobě tu mám zase jednu kresbu z mé oblíbené mangy/anime - Kuroshitsuji (Black Butler). V poslední době mě hodně baví používat fixy, protože s každou čárou se obrázek rýsuje a stává "opravdovějším". Tak snad se někomu zalíbí. ;)

Ozzy Osbourne v Praze

15. června 2018 v 16:12 | Ginger White |  Má maličkost
Dobré páteční odpoledne!

Některé dobré duše, které čtou tento blog už déle, určitě ví, že velm ráda objíždím různé (převážně rockové a metalové) koncerty. No a ve středu jsem si samozřejmě nemohla ujít koncert Ozzyho v Pražských Letňanech. Ozzy je jedním z hudebníků, podle kterých se tak nějak formoval můj hudební vkus. Je to člověk, který díky své hudbě insiroval spoustu dalších umělců a nejen je, ale i spoustu obyčejných lidí.

Vím, že hodně lidí si po koncertě stěžovalo, že na to Ozzy už nemá, že je moc starý, ale... sakra lidi, co jste jako čekali? Po tom všem, čím si prošel, čím se profetoval a propil, po tom všem je zázrak, že je vůbec mezi námi a ještě v takové kondici, že se nebojí na to podium vylézt a odehrát koncert. Já osobně jsem se šla podívat na legendu a z koncertu jsem šla spokojená. Člověk, co čekal nějaký extra hudební zážitek, je hlupák. Tím ale nechci tu hudbu nějak shazovat. Mně se to líbilo moc a při Mama I´m Coming Home mi i slzička ukápla. Díky Ozzy. ♥

Jinak jsem se samozřejmě ale těšila i na Johnatana Davise, protože kapela KoRn pro mě byla v pubertě srdeční záležitostí. A hlavně jsem byla ráda, že jsem viděla seskupení Hollywood Vampires. Ti mi naprosto vyrazili dech. Nejenže Alice Cooper je prostě Alice Cooper, Joe Perry je pro mě kytarista s velkým K a Johnny Depp je moje celoživotní platonická láska. Ale co se hudby týče, to byla naprostá pecka.

A hlavním okamžikem večera pro mě bylo to, že jsem měla možnost slyšet píseň Heroes naživo (ještě v podání Johnnyho Deppa). Po smrti Davida Bowieho, který pro mě znamenal tolik, že to slovy asi těžko dokáži popsat, jsem si myslela, že tuto píseň nikdy neuslyším naživo. Ale díky HV se mi ti splnilo a za to taky děkuju. ♥

Najde se tu někdo, kdo byl na koncertě také? Líbilo se? Nebo máte nějaký jiný koncert, který jste si opravdu užili? Pochlubte se. :)

Fotek moc nemám, protože na koncertech nikdy nefotím. Však ani tyhle jsem nefotila já, nýbrž můj doprovod. ;) To jen pro představu pro ty, kteří nebyli.
Ty boty vypadaly v noci ještě tak 20x hůř... :D


Má fotka v "GDPR" módu :D


Itálie - fotky

10. června 2018 v 21:45 | Ginger White |  Má maličkost
Dobrý večer.

Tak jsem se ve zdraví, odpočinutá a plná zážitků vrátila z Itálie. Konkrétně z městečka Misano Adriatico, které je pár desítek kilometrů od krásného malého státu - San Marino. Opravdu se mi tam líbilo, i když nejsem úplně "slunící se" typ. Poznala jsem spoustu skvělých lidí a zažila úžasné chvíle. :)

Kdybych se měla rozepisovat o celém týdnu, tak by to bylo na dlouho a ani by Vás to nebavilo číst. Proto sem dám radši fotky, dokumentující krásu navštívených míst. ;)


Objevila jsem v San Marinu muzeum upírů.. no, nemohla jsem prostě odolat. (na fotce můžete vidět upírku - mě, v daném muzeu) :DTo je tak, když si člověk sladí outfit dokonce i s okolními domy. :DNa dovče mi dělala společnost moje úžasná mamka. Tady máme společnou fotku, abyste věděli, že ve skutečnosti nevypadám jako upír, ale celkem obyčejně. :D


A taky jsem přišla na to, jak se vyfotit v plavkách a nevypadat přitom, že mám sto kilo. ;)


Fotek mám ještě spoustu, tak je možné, že přidám později nějaké další. :) A co vy? Pojedete nebo jste byli letos na nějaké dovolené? :)

Vaše "odpočinutá" Ginger White