Duben 2017

Spánek

24. dubna 2017 v 11:46 | Ginger White |  Mé myšlenky
Už jsem se chtěla začít omlouvat, že zase píši bezpředmětný článek, ale pak mi došlo, že bych se měla omlouvat spíše za články, které dávají smysl a nějaké poselství.. To protože většina mých článků nemá nijak zajímavý informační charakter, a tak bych se vlastně musela omlouvat pořád. Takže až přijde článek, který opravdu stojí za to si přečíst, slibuji, že se za něj omluvím.

Ale abych se dostala k jádru věci. Nemohla jsem si nevšimnout, že mi sem tam, když se na něco ptám nebo žádám radu, umíte celkem dobře pomoci. A tak proč se obracet s problémy na lidi, které znám, když si můžu nechat poradit od úplně cizích lidí, že? :)

Miluji spánek. Každý miluje spánek. Ale já si ho tak moc vážím hlavně z toho důvodu, že ho moc nemám. Ne, že by nebyl čas nebo příležitost. Prostě mi to nejde. Mám to tak snad od narození, ale čím sem starší, tím více mi to vadí. Často mi trvá dlouho než zaberu, v noci se budím a nebo zírám do stropu už hodinu před budíkem.. A když už to vypadá na dobrý spánek, tak se mi zdají buď sny naprosto děsivé nebo tak šílené, že se stejně zbudím.

Z části vím, kde je problém. Mám hlavu přeplněnou tisíce myšlenkami, ať už jde o práci nebo o osobní život. To se pak snažím usnout a můj mozek mi nabízí jednu myšlenku za druhou.. No snad jsem tam zaúčtovala ty faktury všechny.. A co to po mně chtěl ten vedoucí? Zítra musím jít do druhé práce.. Snad tam všechno funguje a já nestrávím půl dne hrabáním v pojistkách a modlením, ať se to rozběhne.. Neměla bych si koupit druhého psa? Jé, to by bylo fajn, kdyby si spolu zajamoval Jack White a Johnny Depp.. Teď mě tak napadá, proč se vlastně Tom a Jerry tak moc nesnášeli? I když asi bych měla být ráda.. Ten koncept dal možná vzniknout Itchimu a Scratchymu, a na co by pak koukal Bart s Lisou, že jo..

To je ještě slabý odvar myšlenek, které mi před spaním létají hlavou. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli nemáte třeba nějaký osvědčený způsob, jak se spolehlivě uspat? A ne, počítat ovečky nechci. To si vždycky vzpomenu na ten díl Mr. Beana.. :D


Tak snad mi někdo z vás přinese zase nějakou užitečnou radu. Předem děkuji. :)

Vaše "užnejspíšnavždynevyspalá" Ginger White.

Touka (Tokyo Ghoul) kresba

19. dubna 2017 v 18:00 | Ginger White |  Mé výtvory
Neviděl nebo nesleduje někdo z vás anime Tokyo Ghoul? Já na to narazila až nedávno, ale byla jsem nadšená. Anime, japonština, úchylárna, krev a brutalita? Jako by to bylo psané pro mě.. :D Jen škoda, že je jen 12 dílů. :/ Pokusila jsem se nakreslit Touku, bohužel jsem měla k dispozici pouze omezené pastelky, a tak jsem nemohla použít barvy, které jsem chtěla. Snad se někomu zalíbí. ;)

Normálně.


A jako ghoul:


Veselé Velikonoce

17. dubna 2017 v 10:37 | Ginger White |  Má maličkost
Také se přidám a popřeji Vám všem veselé a hezké Velikonoce. Nepřehánějte to s alkoholem, ani s jídlem, aby vám nebylo zle a vy, co chodíte na koledu, tak jemně.. ;)

Já osobně Velikonoce moc nemusím. Neslavím je a celé se mi to moc nelíbí. Ještě k tomu jsem pacifista a víte no.. Všechno to násilí kolem. :D Jiné svátky mám mnohem radši. To je ale asi tím, že se u nás na městě zvyklosti až tak extra nedodržují a ti, co chodí šupat, stojí jen o alkohol a peníze. Uznávám, že někde na vesnici, kde dodržují staré zvyklosti, to musí být i celkem hezké. Mě tyto svátky nikdy nějak extra neoslovily.

A co vy? Máte rádi Velikonoce? A dodržujete nějaké zvyklosti?

Vaše "antivelikonoční" Ginger WhiteManga slečna - kresba

12. dubna 2017 v 20:35 | Ginger White |  Mé výtvory
Většinou sem dávám výtvory, které jsem kreslila s předlohou a podle vzoru. No jednou za čas nakreslím také něco vlastního, i když toho moc není a jsou to většinou jen takové rychlé náčrty na zahnání nudy. Dnes jsem tedy trochu času věnovala vlastní tvorbě a vznikla tato ne moc originální a nápaditá manga dívka. ;) Tak snad se někomu zalíbí.
Naučte se kreslit mangu

9. dubna 2017 v 12:41 | Ginger White |  Mé výtvory
Jsem strašný člověk v tom smyslu, že chci všechno umět a chci to hned a nejsem moc trpělivá. Tedy na většinu věcí. U kreslení jsem si však řekla ne, takhle to nepůjde! Mám různé styly kresby i malby, ale nejvíc mě, jak je asi nejspíš poznat, baví manga a komiksy. Chci se zlepšovat, a tak jsem si koupila knihu od Christophera Harta - Naučte se kreslit manga postavy.

A proč to sem vlastně píšu? Spíš, než abych mluvila o tom, jak mi strašně chybí základy a vlastně nic neumím, tak bych ráda tenhle "skicák" doporučila všem, kteří mají rádi mangu a chtěli by umět jí kreslit. Je to výborně udělaná knížka, dost poučná a hned po prvních dvou náčrtech jsem zjistila, kde všude dělám všemožné chyby. Přidávám sem pár fotek jako příklad a vřele knihu doporučuji. ;) Až jí dostuduji, začnou přibývat další kresby a uvidíme, jestli jsem udělala pokrok. ;)


Tohle je například předloha pro klučičí hlavu, přes kterou je průhledný papír a vy jí díky pomocným liniím a návodům máte překreslit.


Takhle dopadl můj náčrt.


A samozřejmě jsou tam i další věci, jako různé úhly, typy pohledů, proporce těla, oblečení, vlasy.. Tady jsou mé náčrty. Nejsou moc detailní, protože jsem se soustředila hlavně na to, zachytit správný úhel.Jak už jsem se zmínila, knihu doporučuji a nemůžu si jí vynachválit!

Vaše "vzdělávajícíse" Ginger White

Nemocná, nepoužitelná a nepoučitelná

7. dubna 2017 v 11:08 | Ginger White |  Má maličkost
Zase další trapná výmluva, proč sem delší dobu nepřibyl nový článek a další zbytečný článek, abych zaplácala volné místo, protože jsem k ničemu. Ne, vážně. Poslední týden jsem naprosto nepoužitelná, protože mě zkolila nějaká vlezlá viróza a zkolila mě tak, že nejsem schopná absolutně ničeho. A samozřejmě je to má chyba, když si o víkendu jako frajerka sedím dvě hodiny s vínkem na balkoně jen v tričku a celý večer dopadne tak, že si to kráčím domů jen v kožené bundičce ve 3 ráno. Já vím, že bylo o víkendu v ČR celkem teplo, nicméně jsem si mohla uvědomit, že když bydlím na horách, noci jsou pořád celkem chladné. No jo, já myslela, že mne ten alkohol nehřeje jen zevnitř, ale i z venku.. Nepoučitelná. ;)

A protože je všeobecně známé, že Ginger White je workoholik, tak jsem se v naprosto příšerném stavu dotáhla v pondělí i úterý do práce s tím, že mi sice teče z nosu jako z vodovodního potrubí, kašlu jako tuberák a hlava mi třeští tak, jako by si mozkové buňky dávaly wrestling, ale mě to určitě přejde. To přechodím.. Po těch dvou dnech jsem pochopila, že jsem úplnej idiot, že ohrožuji nejen sebe, ale také kolegy v práci. Dalším důvodem k rezignaci, byl fakt, že pracuji hlavně hlavou, a ta mi chudinka nefungovala tak, jak bych potřebovala.

No teď se válím doma, akorát tak naštvaná, že nemůžu pořádně nic. A aby toho nebylo málo, tak si moje mamka přetrhla lýtkový sval, a protože je hrozně nemotorná i normálně, natož s berlemi, tak se o ní tak nějak snažím starat, zatímco alespoň tatík chodí vydělávat peníze, i když mám pocit, že tráví v práci více času, než by musel.. No nedivím se, být s námi dvěma doma, když jsme v tomhle stavu. Asi bych taky utekla. :D

Jedinou výhodou je to, že můžu v klidu čučet na svoje zamilované anime a v klidu dočíst všechny rozečtené knihy. Já vím, že jsem asi magor, ale vždy mám rozečtené alespoň tři knihy najednou.. No a teď jsem úplně zapomněla, co že jsem původně šla psát. Teď ale nevím, jestli je to tou horečkou nebo tím, že jsem i normálně roztěkaná a nesoustředěná..

A jo vlastně! Chtěla jsem říct, že se tedy moc omlouvám za absenci článků, a také za tenhle zbytečně protahovaný a trapně napsaný článek. To víte.. ta nemoc mi dává zabrat. Počítám ale, že v pondělí bych už mohla být v pořádku a začnu i normálně chodit do práce, a tak se tady do toho zase pustím. :) Děkuji za vaši přízeň, a že jste na mne ještě nezanevřeli.

Mimochodem ten volný čas mne stojí celkem dost peněz, i když jsem doma, protože mám čas utrácet za blbosti. Hlavně, když takový blázen, jako já, objeví stránku mangashop.cz. Vřele doporučuji pro všechny otaku, ale i pro lidi, kteří by rádi měli alespoň jednu věc se svým oblíbeným manga hrdinou. ;)

Můj nákup:
Já vím, všechno "narutovský". Až na tuhle knížku, která je skvělá a jen po prvních třech stránkách jsem se toho dost naučila. :)


ほんとに ありがとう ございます!

Vaše "nepoužitelná" Ginger White