Vánoční řetězák a výzdoba

4. prosince 2016 v 14:50 | Ginger White |  Má maličkost
Když tu byl Halloweenský řetězák, rozhodla jsem se, že napíšu i ten s vánoční tématikou. Já vím, že jsem psala, že na tyhle věci moc nejsem. No. Zjistila jsem, že mě to i celkem baví. Asi o sobě ráda mluvím nebo co.. :D

1. Máš ráda Vánoce a co se ti na nich nejvíc líbí?

I když jsem zažila hodně zkažených Vánoc, tak je miluji! Jsem možná i trochu takový malý fanatik a Vánoce slavím, i přes svou dospělost, až s infantilním nadšením. Nejvíc se mi líbí ta atmosféra a to, jak lidé jsou, nebo se snaží slespoň hrát to, že jsou jednou v roce milí a příjemní.

2. Co byl tvůj nejlepší dárek, který si kdy dostala?

To je těžký. Já moc nedám na drahé dárky, ale spíš dárky osobní a mám ráda, když je vidět, že u toho ten člověk alespoň trochu přemýšlel. Jednou jsem pod stromečkem brečela. To bylo, když jsem dostala lístky na svůj první koncert KISS. Takže asi to. No a minulý rok jsem dostala ten nejlepší dárek už před Vánoci, protože se mi narodila krásná neteř.

3. Co si přeješ letos?

Letos jsem si přála přímo jedinou věc, kterou i dostanu, a to je krásný gramofon v třešňovém dřevě. Ehm.. nejsem na drahý dárky..vůbec.. :D No a zní to samozřejmě jako strašný klišé, ale já to myslím opravdu upřímně, chtěla bych hlavně, aby byli všichni zdraví a šťastní. Hlavně to zdraví je důležité a já se svým zdravotním stavem dobře vím, o čem mluvím.

4. Máš nějaký nejoblíbenější film s vánoční tématikou?

Myslím, že jsem o tom nedávno psala článek. Každé Vánoce koukám hlavně na Ukradené Vánoce Tima Burtona a má srdeční záležitost je Láska Nebeská.

5. A co vánoční hudba?

John Lennon - Happy Xmas (War is over), Billy Mack - Christmas is all around me, Johnny Cash - The little drummer boy, Elvis Presley - White Christmas, Frank Sinatra - Santa Claus is coming to town a samozřejmě zase trochu infantilně Rudolph the red nosed reindeer od Genea Autryho.. Na české koledy moc nejsem.

6. Dodržujete doma nějaké tradice?

No míváme klasické jídlo. Kapr, bramborový salát a rybí polévku. Samozřejmě pečeme cukroví. Stromeček sundaváme až na Tři krále. A pod talíře dáváme šupinu pro štěstí. No a nevím jestli je to tradice nebo slušnost, ale chodíme ke stromečku samozřejmě slušně oblečení. Jinak takové ty věci jako lití olova a tak, tak to fakt ne.

7. Je nějaký dárek, který si někomu dala a jsi na to pyšná?

To je dost těžká otázka. Asi nejsem na nic úplně pyšná, já si to dávání dárků užívám u každého.. Líbilo se mi třeba, že jsme taťkovi nechávali dělat whisky přímo pro něj a nebo když jsem dala mamce poukaz na její první tetování. Ráda také dárky vyrábím.

8. Co ty a zima? Máš jí ráda nebo upřednostňuješ léto?

Lehká otázka. Zima, zima a jedině zima! Miluji zimu. Bydlím na horách a zimu tu míváme krásnou. Narodila jsem se v zimě a doufám, že zemřu v zimě. Zima má v sobě takové zvláštní kouzlo. Třpytivý sníh, zasněžené stromy a naštvaní lidé, co ráno škrábají a zahřívají auto? K nezaplacení.

9. Chodíte o Vánocích do kostela?

Mě ta otázka trochu rozesmála. Já opravdu nemám nic proti náboženství a tradicím, ale vyrůstala jsem v silně ateistické rodině, co se týče náboženství. Jednou si vzpomínám, že jsme šli na mši o Vánocích. Dvě hodiny jsem poslouchala s prominutím naprosto nezáživné pitomosti, poslouchala děsné koledy a na té dřevěné lavici mi mrzla zadnice..

10. Máte nějaký rodinný vánoční zvyk?

Kromě toho, že táta skoro vždy na Vánoce slouží v práci? :D Každý rok, už od mého útlého dětství, zdobíme stromeček já a táta večer před Vánoci. A také rozbalujeme dárky popořadě. Jedeme dokola, každý rozbaluje po jednom dárek a koukáme se na to, co ten druhý dostal. :)

Tak to by bylo vše. :) Doufám, že se Vám článek líbil a díky za přečtení. A pro ukázku našeho vánočního fanatismu přidávám pár fotek z naší letošní výzdoby. ;)

Náš adventní věnec. Pes v pozadí není součástí výzdoby, to je má Rose, o které jsem se zde nejednou zmínila. :)


Toto máme v obýváku na krbu.


Tohle mám u sebe na stolku. Všimnout si můžete i neobyčejného bordelu doplňujícího scenérii, o jehož redukci se už delší dobu marně pokouším. :D


A tenhle zbytek nám zdobí kuchyň.
Vaše "zimuobdivující" Ginger White

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majka Majka | Web | 5. prosince 2016 v 13:54 | Reagovat

Tak tohle nemá chybu, skvělé otázky a odpovědi.....A obrázky, ty tu atmosféru dokouzlily!

2 Ginger White Ginger White | Web | 8. prosince 2016 v 8:00 | Reagovat

[1]: Díky ;)

3 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 9. prosince 2016 v 19:24 | Reagovat

mamce tetování :O to koho napadlo? :)

4 Ginger White Ginger White | Web | 10. prosince 2016 v 23:15 | Reagovat

[3]: Mě a tátu. :-D Hele chytlo jí to. Chystá se na čtvrté...

5 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 11. prosince 2016 v 0:06 | Reagovat

[4]: :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama