IV.kapitola - Dotyk Ďábla

29. prosince 2016 v 13:22 | Ginger White |  Mé výtvory
Další pokračování jednoho z mých prvních příběhů. :)

Celou chladnou a nepříjemnou noc jsem nespal. Neustále jsem přemýšlel nad tím, co bude dál. Nechtěl jsem do Kristinina případu rýpat, už kvůli policii, ale nemohl jsem se ubránit pokušení, které mě sžíralo více a více. Věděl jsem, že Viktor s tím má něco společného, zatím jsem ale netušil, co.

Vstal jsem celý rozlámaný, postavil si na kafe a šel pro ranní noviny. Celkem normální ráno, až na to, že se na mě hned na titulní straně usmíval Kristinin ,,skoro otčím". Nalistoval jsem určenou stránku a pomalu se usadil. ,,Nevlastní dcera významného advokáta byla zabita. Je psychopatický doktor jejím vrahem?". Musel na mě být pohled k zasmání. Vykulil jsem oči, spadla mi brada a nevěřícně jsem se koukal na noviny. Trvalo mi snad pět minut, než jsem se odvážil číst dál.
,,Nevlastní dcera významného advokáta Viktora Sienkewicze byla v sobotu večer zavražděna ve svém vlastním bytě. Prý se jedná o obzvlášť závažný zločin, k němuž se kvůli jeho brutalitě nechtějí místní policisté vyjadřovat. Jediná stopa vede ke známému psychiatrovi Antoniu Luchettim. Ten sám vinu odmítá, i když přiznává, že je posledním člověkem, který Kristinu té noci viděl…"

Nemohl jsem uvěřit vlastním očím. Jak se to proboha dozvěděli? Uvědomil jsem si, že teď bude poněkud těžší pátrat po tom, co se stalo a motat se kolem Viktora, protože by si to zřejmě spousta lidí vyložilo špatně. Zvědavost byla však silnější a neboť jsem měl volno, vymýšlel jsem plán, jak se k Viktorovi přiblížit, aniž bych byl nápadný. Jasně, Google. Že mě to nenapadlo dřív. Google ví všechno. Zadal jsem jeho jméno do internetového vyhledávače a pročítal se tisíci články o tom, jak úžasný, mocný a úspěšný je. Díky bohu, že jsem tak trpělivý, protože až skoro na konci mého tří hodinového hledání jsem našel zajímavou stránku. Byla to stránka menší satanistické sekty a její guru nebyl nikdo jiný, než sám mocný Sienkewicz. Sekta působila v našem městě. Byli to fanatici, převážně muži, co žili tou nejtemnější a nejodsuzovanější vírou. Satanismem. Viktor pro ně byl někdo, kdo jim předává příkazy od samotného pána a kdo je jejich spojením s peklem. Bože můj, pomyslel jsem si. Léčil jsem už spoustu lidí, které k sobě vtáhla sekta a ať už se jednalo o jakoukoliv, vždy to byl těžký případ. Lidé jsou jako náměsíční. Nechávají se ovládat a řídit si život. Jsou jako hadrové panenky v pařátech vzteklých psů, kteří se jen tak nepustí a snaží se vyždímat i poslední kapku z jejich zničeného života, jen pro svůj vlastní prospěch.

Vrátil jsem se zpět ze svých myšlenek a pokračoval ve čtení. Lidé, kteří se chtějí k sektě přidat, se musí zapřísahat mlčenlivosti a také projít blíže nespecifikovaným rituálem, při kterém odevzdají svou duši tomu nejvyššímu, samotnému Ďáblu..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 29. prosince 2016 v 16:48 | Reagovat

Super, jsem moc zvědavá co se bude dít dál s tou sektou...

2 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 14. února 2017 v 12:03 | Reagovat

teď se chceš posunout zase v ději sám, ale aspoň mně to přijde, že tam máš chyby
to že přijde policie na návštěvu k poslednímu člověku, co viděl zavražděnou živou je OK, ale to že by ho hned podezírala z vraždy? natož v novinách? mě to prostě nesedí, kdy si řekneme ahoj na ulici a za měsíc umřeš na Antarktidě, také mne nebudou podezřívat z vraždy, i když budu poslední osoba, která tě viděla na živu :)

no a to že je někdo veden na stránkách satanistické sekty a nikdo jiný to neobjeví? to taky nežeru :P bylo by třeba to promyslet lépe ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama