Nelehký úkol

16. října 2016 v 11:32 | Ginger White |  Téma týdne
Nejdříve jsem si nebyla jistá, jestli budu k tomuto tématu týdne psát článek. Nakonec jsem se ale rozhodla hlavně proto, že nemám o čem psát a potřebuji si sem nahnat trochu lidí. A možná i trochu proto, že k tomu mám co říct.

Je to asi něco jako trend. Dnes prostě nezávislost, osobitost a originalita frčí. Těžko ale říct, jestli je originální být originální, když se snaží být originální všichni. Neřadí nás to znovu zpět mezi stádo oveček? A vlastně ani nevím, proč jsem takhle začala, když chci psát o trochu jiném problému. Dnes mám v hlavě nějaký zmatek.

Takže jinak. Jde mi o to, že je vlastně strašně těžké být sám sebou. A možná ani nejde ani tak o strach a obavy, co si bude okolí myslet. Upřímně? Skoro všem je úplně jedno, jestli máte na hlavě pohrabáč nebo chodíte jen ve spodním prádle. Největším problémem je právě to, že se všichni snaží být strašně originální.
A mezi tím, být sám sebou a být originální, je velký rozdíl.

Však se zamyslete. Procházíte nebo jste už prošli pubertou a právě jste se našli a pomalu zjišťujete, kdo jste a kam patříte. Co když ale zjistíte, že sami o sobě nejste vůbec originální, ba naopak? Co když zjstíte, že vaše sny i vaše zájmy jsou stejné, jako sny a zájmy většiny? A vy jste se tak snažili lišit a upozorňovat na svou výjimečnost.. A tady narážíme na kámen úrazu. Nesmiřitelně se snažíte být osobití a originální a okolí vám to pěkně baští. "No není to super, jak je sama sebou a nebojí se to dát najevo?". Ale vy přece vůbec nejste sami sebou! Celá tahle věc pak naprosto ztrácí svůj význam.

Ne. Neříkám, že je to špatně. Mám takový pocit, že je to snad v lidské osobnosti zakódováno, snažit se být někým jiným. Vždy máme vzory a okolí, které nás ovlivňuje. Všichni to tak máme. Ať už to jsou naši rodiče (a to jim tedy gratuluji, jestli to tak je), známé osobnosti nebo například přátelé. Prostě to tak je. Jak pak můžeme tvrdit, že jsme sami sebou? Nemluvím tu o oblečení nebo hudbě. Mluvím tu o chování a názorech. Protože i přesto, že si myslíme, jak jsme originální, vždy se najde někdo, podle koho směřujeme své životy a ovlivňujeme svá rozhodnutí.

A co z toho vyplývá? Zase jsem kompletně zapomněla, co jsem tím chtěla říct no. Takže si z toho odneste, co chcete a nebo taky nic. Spíš to nic z té patlanice mých chaotických myšlenek. Chci ale také říct, že už jen nějaké to hraní na to, že jsou lidé úžasní, protože jsou sami sebou a nebojí se vykřiknout do světa své názory, je naprostou hloupostí. Aby zase nedošlo k nějakému omylu, mluvím tu hlavně o mladých a svérázných lidech, kteří si například myslí, že když budou do světa vykřikovat naprosto ztřeštěné názory, které se staví proti všem ostatním, není to o tom, že jsou sami sebou a originální, jen o tom, že se takoví snaží opravdu být.

Děkuji za přečtení a za případné názory, i když čekám spíše protinázory. A malá rada na závěr? Někdy, pokud si opravdu myslíme a cítíme, že jsme jiní a snad výjimečnější, je lepší splynout s davem a ovládat a šířit své názory nenápadně, než je rozkřikovat do světa jako blázen.
Nezapomínejte, že nejen král je na šachovnici králem, ale že i obyčejný pěšec nebo kůň dokáže hrou pořádně zamávat. :)

Vaše naprosto neoriginální a nesvá Ginger White
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beznadejnaromanticka beznadejnaromanticka | 17. října 2016 v 22:17 | Reagovat

super, super, super :-) tak dobrý fejeton jsem už dlouho nečetla :-) vykouzlila jsi mi úsměv na tváři, přestože pravda tvého článku moc úsměvná není, asi se půjdu zamyslet nad svým chováním a tím, co vyzařuju kolem sebe...(asi už po milionté)

2 Ginger White Ginger White | Web | 18. října 2016 v 8:14 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :)

3 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 3. listopadu 2016 v 8:01 | Reagovat

Já jsem originál, nikde na světě není nikdo, kdo by zažil to co já, vypadal jako já, mluvil jako já, cítil jako já a měl stejné otisky prstů jako já... to mi stačí :) jsem prostě originál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama