Rozmanitost a svoboda života

20. června 2016 v 23:33 | Ginger White |  Téma týdne
Manuál pro život? Kéž by. Nebo snad ne? Kolikrát nevím. Co udělat a jak? Co říct a jak se vlastně zachovat? Co si myslet a co šířit? Cítím se tak ztracená.

Bojím se. Ne, není to klasický strach. Nebojím se pavouků, tmy ani výšek. Nemám strach z uzavřených prostor ani z neznámých míst. Nebojím se ani smrti. Můj strach pramení ze života. Zvládnu život? Jsem stavěná pro normální život? Dokážu se se životem poprat? Se smrtí jsem smířená. Alespoň s tou svojí. Nechci však odejít s pocitem, že jsem život nezvládla.

Všichni se otáčejí zpět do minulosti a odsuzují své vlastní chyby. Říkáme a děláme věci, kterých později litujeme. Takový ale život je. Tedy alespoň si to myslím. Lidé dělají chyby a chyby dělají lidi lidmi. O tom život je. A i když vím, že dívat se zpět a zabývat se minulostí, je zbytečné, nedokáži přestat. Jedna moje část ví, že si mám život užít a jít za svými sny. Má mysl mi to však nedovolí. Žiji se strachem ze života už spoustu let. Nechci zemřít s pocitem, že jsem život promarnila. Kvůli svému strachu ale přesně to dělám. Nezastavím to.

A byl by manuál vlastně k něčemu dobrý? Co by v něm stálo? Jak si užít život? Jak si splnit své sny? Nebo snad jak se zamilovat? Život je individuální věcí každého člověka. Nejde zaškatulkovat. Nemůžete napsat návod, krok za krokem, a pak říkat lidem, že tak se má žít. Že to je ten jediný správný život. Život je o volbách. Volby dělají lidé a lidé dělají různé volby. Každý má své sny a má právo na své názory. Život je o lidech. Život je těžký, ale lidé jsou bojovníci. Po překonání překážek a životních zkoušek je člověk silnějším a lepším. Tak jak by se mohl vyvíjet, kdyby měl manuál?

Člověk je svobodný a nemůžete nikomu diktovat, jak má žít. Život je darem a je na každém, jak se svým životem naloží. To je to, co mě drží při životě. Krása svobodných lidí a rozmanitost světa. Krása rozmanitosti. Každý jsme odlišný a jedinečný. Nekažte si tedy svůj vlastní život manuály. Žijte podle sebe a hlavně tak, aby jste na konci této cesty ničeho nelitovali.

No to je asi vše. Když jsem viděla téma týdne, prostě jsem se rozepsala a vzniklo toto.. :) Je to takový souhrn mých myšlenek a jejich tok, tak doufám, že je to alespoň trochu pochopitelné. Někdy se nechápu ani já sama. :D

Vaše tvůrčí Ginger White
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karla karla | Web | 21. června 2016 v 10:31 | Reagovat

Možná by to nebylo špatné, člověk by svůj život pak prožil naplno

2 Ginger White Ginger White | Web | 21. června 2016 v 12:03 | Reagovat

[1]: Že by prožil člověk život naplno, kdyby měl manuál? Myslím, že právě to, že nemáme návod a musíme se v těžkých situacích rozhodovat podle sebe, tak žijeme život naplno. :)

3 sarushef sarushef | Web | 22. června 2016 v 13:33 | Reagovat

Já myslím, že by to byla nuda. A myslím, že strach ze života a budousnosti je něco, co občas zažije každej)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama