Paul McCartney a Lord of the Rings

19. června 2016 v 16:40 | Ginger White |  Má maličkost
Tak ven s tím! Proč jsem se zde už pár dní neukázala? Na to mám jednoduchou odpověď - Paul McCartney a Lord of the Rings. Tedy spíše za to může má vlastní touha po zážitcích a vůle překonat lenost. :) Po tom, co jsem dva měsíce odstěhovaná z chaotické a krásné Prahy, jsem se tam znovu jela podívat. Nebyla to tedy úplně na velkoměsto, ale i tak jsem se tam celkem ráda ocitla. :)

Prvním důvodem byla má další srdcová záležitost a tou je Sir Paul McCartney. Jak asi pochopíte déle, nejsem úplně na normální moderní hudbu. Vyrůstala jsem na hudbě mých prarodičů a rodičů a hodně mě ovlivnil i jejich hudební vkus. No a jednou z kapel, na kterou nedám dopustit, jsou jednoznačně The Beatles. Co se týče téhle Liverpoolské čtyřky, tak zatímco se většina mých přátel rozplývá nad zvláštním humorem a revolucionářstvím Johna Lennona, já obdivuji spíše neskutečný hudební um a životní styl Paula McCartneyho (Johna mám také ráda, ale Paul je prostě Paul).

No když jsem se dozvěděla, že zde bude mít po 12 letech koncert, tak jsem nemohla nejet a rozhodně toho nelituji. Koncertů a akcí jsem obešla hodně, ale toto byl jeden z mých nejlepších a nejsilnějších hudebních zážitků. Lidi já to nechápu! Tomu člověku je 74 let a enegie měl snad více než já. Co snad, určitě! Koncert trval téměř dvě hodiny, ve kterých se ozvaly písně The Beatles, písně, které nahrál se svou kapelou The Wings a také jeho nové kousky. Za tu dobu mě několikrát rozesmál (například když mluvil česky - což bylo neuvěřitelné a velmi to oceňuji nebo když vyprávěl své zážitky z Ruska a trefně odpovídal na výkřiky fanoušků), potěšit (to když hrál mé oblíbené písně) a rozbrečet dojetím (při tom, když věnoval písně zesnulému Johnu Lennonovi a Georgi Harrisonovi nebo když zasnoubil na pódiu dva francouzské fanoušky). Tajila jsem dech, když vystoupal s kytarou do výšin, z plna hrdla si zazpívala při známé Hey Jude a užívala si tu energii a to, jak si Paul svou hudbu užíval. Ještě dnes jsem plná emocí a tak nějak jsem ještě nevstřebala, že jsem na živo viděla "Brouka". Paule McCartney, za tento zážitek vám moc děkuji! ♥

Druhou akcí, kterou jsem si nemohla nechat ujít, byl Lord of the Rings in Concert. Páni. Já miluji Pána Prstenů a miluji filmové soundtracky. Toto byl neskutečný zážitek. Nevěděla jsem, jestli se mám dříve koukat na orchestr nebo na film. No většinu času to vyhráli neskutečně talentovaní a úžasní hudebníci. Byl to silný zážitek a vypadá to, že budu kupovat lístky i na druhý díl, který bude 18. 2. 2017. A musím říct, že ze všeho nejvíce jsem byla dojatá sólistkou. Já nevím, jak to popsat, ale ona byla úplně éterická. Dlouhé černé vlasy, které splývaly na nádhernou zlatou róbu, jen doplňovaly fascinující zážitek z jejího hlasu. Neuvěřitelné. :)

Moc jsem si obě akce užila a ještě teď jsem myslí tak trochu v O2 aréně. Doufám, že tento rok bude i nadále pokračovat v podobném duchu. :)

Vaše nadšená Ginger White
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 21. června 2016 v 16:19 | Reagovat

Toho Pána prstenů ti závidím, muselo to být úžasný. Já teď koukala na druhý díl, ale ty ceny lístků jsou děsný pálky :-(

2 Ginger White Ginger White | Web | 21. června 2016 v 16:38 | Reagovat

[1]: Jojo, ty ceny lístků jsou děsný. Já tenhle první díl dostala k narozeninám, ale po tom, jaký je to zážitek, mi za tu dvojku ani nevadí ty peníze dát. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama